Нерідко у людей, що тренуються в залі, настає переломний момент: коли не хочеться продовжувати тренування, або нібито бажання є, а сил (психоемоційних) чомусь не вистачає. Втрата мотивації може призвести до повної відмови від фізичних навантажень, хоча цей період цілком можна пережити і підняти спрямованість на колишній рівень. Ось кілька способів, як це зробити.
1. Внести зміни в тренування
Можливо, вам просто набридли одні й ті ж вправи протягом декількох місяців, і причина втрати мотивації – звичайна нудьга. Те, що приїлося, не може приносити задоволення. Спробуйте на час змінити тренувальний план або навіть підхід до тренувань. Можна замінити вправи аналогічними, щоб опрацьовувати ті ж групи м’язів: наприклад, змістити увагу з базових вправ на ізольовані та навпаки. А можна повністю поміняти методику: наприклад, спробувати провести дроп-сети або супер-сети.
2. Залишити «період плато»
Якщо раптом прогрес в силових показниках вкрай сповільнився або взагалі зупинився, досить закономірно виникає думка припинити тренуватися: адже навіщо продовжувати, якщо результатів немає. Але застійні явища можна залишити позаду, вдавшись до допомоги креатину. Це природня для організму речовина, яка, прийнята в додатковому обсязі, підвищує м’язову витривалість. Тобто за один підхід стає можливим зробити на 3-7 повторень більше. В результаті підвищується 1 повний максимум – і ваш організм «згадає», як же це: прогресувати.
3. Згадати про ідеал
Або про людину, яка є для вас прикладом наслідування в плані спорту. Коли перед очима приклад, до чого прагнути, з’являється бажання йти вперед. Особливо гостро це працює, якщо ваша мета – хороший зовнішній вигляд: підтягнута струнка фігура, об’ємні рельєфні м’язи і т.д. При погляді на фото людини з фігурою вашої мрії (або навіть своєї відфотошопленої фігури) вам буде простіше і радісніше йти в зал.
4. Зробити перерву
Невелику перерву на тиждень або два. Просто дати собі відпочинок і не картати себе за пропущені тренування. Цілком можливо, що організм втомився від накопичених завдань і проблем в звичайному житті і намагається себе захистити, хоча б уникаючи фізичних зусиль і стресів. За цей час ви зможете відпочити, набратися нових сил для повернення в спортивне життя і, швидше за все, засумуєте за тренінгами. Або ж зрозумієте, що ви себе в цьому більше не бачите, і час рухатися далі: головне – усвідомити це і прийняти.
Джерело: https://mycity.mk.ua/inform/inform-18/yak-shvidko-prosushitisya-do-lta