Тривожність та напруга пацієнта у стоматологічному кріслі можуть бути обумовлені дитячим страхом чи неприємними спогадами про минуле лікування. Додаткова причина – низький больовий поріг чи недостатня кількість (недієвість) анестезії, що раніше використовувалася. Щоб хворий почував себе комфортно, стоматолог має обрати оптимальний різновид знеболення.
Терапія та видалення зуба
Якісне лікування забезпечує стоматологія Лівобережна, фахівці якої надають повний спектр послуг: видалення, пломбування, протезування, гігієнічні процедури тощо. Лікарі використовують дієву анестезію відповідно то важкості конкретного випадку. Це гарантує пацієнту комфортні умови отримання медичної допомоги.
Перед видаленням чи лікуванням стоматолог збирає анамнез, оскільки для застосування певних видів знеболення є протипоказання. Час роботи стоматологія Лівобережна підлаштовує під потреби клієнтів. Спеціальні методики використовуються для вагітних та пацієнтів, у яких є алергічні реакції.
Місцева анестезія
Анестезією називають суттєве зниження чуттєвості визначеної ділянки аж до повної втрати больових відчуттів на тривалий період. Така процедура є максимально запитаною у стоматологічній практиці, оскільки витримати ряд терапевтичних та хірургічних втручань можна лише під дією знеболювальних препаратів. Місцева анестезія буває:
- аплікаційною (нанесення гелеподібного розчину на ділянку, щоб на невеликий час знизити чуттєвість);
- блокувальною (коли необхідно знеболити всю щелепу на тривалий час);
- інфільтраційною (препарат вводиться у два етапи, використовується під час лікування карієсу, пульпіту тощо).
Загальний наркоз
Це серйозна маніпуляція, що потребує підготовки пацієнта. Під час лікування має бути присутній анестезіолог, який вводить людину у стан сну, спостерігає за нею, виводить з наркозу. Перед процедурою стоматолог збирає дані про стан здоров’я, відсутність проблем з серцево-судинною системою тощо.
Загальний наркоз використовується, коли планується операція, складне видалення декількох одиниць зубного ряду.
Седація
Така методика допомагає заспокоїти пацієнта, при цьому він залишається у свідомості, може виконувати прохання стоматолога. Седація використовується при лікуванні дітей та дорослих, іноді цей метод застосовують комплексно із введенням знеболювальних препаратів. Вибір оптимального варіанту анестезії залежить від стоматолога, який має повну картину захворювання.