Зустріч начальника Стрийської ОДПІ ГУ ДФС з платниками акцизного податку


Днями у приміщeнні Стрийськoї OДПІ ГУ ДФС у Львівській oблaсті відбулaся зустріч зaступникa нaчaльникa Стрийськoї OДПІ ГУ ДФС у Львівській oблaсті Вoлoдимирa Сaчкa з підприємцями-плaтникaми акцизного податку на якій обговорювалося питання щодо ставок акцизного податку, акцизної звітності.

На зустрічі заступник начальника інспекції Володимир Сачко ознайомив присутніх з редакцією Закону України від 20 грудня 2016 року №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» запроваджені нові ставки акцизного податку на підакцизну продукцію у 2017 році.

Відтак для пива ставки збільшено із 2,48 грн/л до 2,78 грн/л, для горілчаних виробів — із 105,80 грн до 126,96 грн за1 літр100–відсоткового спирту. Отож, починаючи з 01.03.2016 ціна на пляшку горілки в тарі 0,5 л із вмістом спирту 40 відсотків збільшиться на 4,232 гривень.

Для коньячних виробів ставку акцизного податку збільшено із 89,94 грн до 105,8 грн за1 літр100-відсоткового спирту. На сьогодні ціна на пляшку коньяку в тарі 0,5 л. із вмістом спирту 40 відсотків збільшено на 3,172 грн. Для спирту етилового ставки збільшено із 105,8 грн до 126,96 грн за1 літр100–відсоткового спирту.

Також зросли ставки для сигарет із 318,26 грн за 1000 шт. до 445,56 грн за 1000 шт.

Відповідаючи на запитання присутніх Володимир Ігорович повідомив, що з 1 січня 2017 року відповідно до Закону України від 20 грудня 2016 року №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» відмінено подання звітів 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі» та 1-РТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі».

Такі зміни внесено до частини третьої статті 16 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Штрафні санкції за неподання чи несвоєчасне подання звіту, або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, які передбачені абзацом вісімнадцятим частини другої статті 17 Закону, не застосовуються до суб’єктів господарювання, які отримали ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, з дати виникнення зобов’язання щодо подання такого звіту.

В ході заходу Володимир Сачко звернув увагу на електронних сервісах ДФС та на перевагах подання звітності в електронному вигляді. Так, для комфортного звітування на веб-порталі відомства розміщені сервіси «Електронна звітність» та «Електронний кабінет платника податків». Завдяки яким можна сформувати, перевірити та надіслати до ДФС податкову звітність, перевірити розрахунки з бюджетом, дізнатися про терміни сплати податків, а також іншу корисну інформацію.

На завершення усім учасникам було надано відповіді на запитання стосовно новацій податкового законодавства. Присутні мали можливість отримати особисту консультацю, пораду.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.